charitycharytatywnie
Od wielu lat zajmujemy się pomocą wszystkim osobom i instytucjom potrzebującym wsparcia, bezwarunkowo i z wielką radością.
„...człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” (Jan Paweł II)
 
foundationfundacja
Dążymy do tego by wszystkie dzieci traktowane były z poszanowaniem ich godności.
Od wielu lat zajmujemy się pomocą wszystkim osobom i instytucjom potrzebującym wsparcia, bezwarunkowo i z wielką radością. Mierzymy się często z trudami życia innych, dlatego że jesteśmy dobrzy i silni.

Ideą powołania Fundacji Papillon jest chęć niesienia pomocy dzieciom z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, mutyzmu, zespołu Aspergera czy ADHD oraz udzielania wsparcia ich rodzicom i opiekunom. Problem wciąż rosnącej ilości urodzin dzieci zagrożonych powyższymi zaburzeniami oraz rozwój współczesnej medycyny i nauk jej pokrewnych sprawiają, że wzrasta nasza świadomość, a co za tym idzie moralność, by nie zostać obojętnym.
Celem fundacji jest zatem podejmowanie działań wielopłaszczyznowo, zarówno w zakresie organizacji terapii jak i kształtowania w oczach społeczeństwa pozytywnego wizerunku osoby niepełnosprawnej. Dążymy do tego by wszystkie dzieci, niezależnie od stopnia niepełnosprawności traktowane były z poszanowaniem ich godności i podmiotowości. Jak mawiał Janusz Korczak:

„... nie ma dzieci, są ludzie.”

Wspieramy Fundację Papillon i wspierać ją będziemy. Realizujcie swoją misję „Motylki”, życzymy Wam tego z całego serca.
© Niewidzialny Dom - Invisible House for the Blind and Sighted, Toruń, ul. Strumykowa 5
grafika: Salmo Design
Fundacja


Strona w przygotowaniu.
© Niewidzialny Dom - Invisible House for the Blind and Sighted, Toruń, ul. Strumykowa 5
grafika: Salmo Design